ЗАПОЧНА АКЦИЈА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА НЕЛЕГАЛНО ПОСТАВЕНА УРБАНА ОПРЕМА

Сијарто: Одложувањето на преговорите беше многу нефер за вашата земја
June 24, 2019
Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud објавен на најголемиот музички канал – ВИДЕО
June 24, 2019

ЗАПОЧНА АКЦИЈА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА НЕЛЕГАЛНО ПОСТАВЕНА УРБАНА ОПРЕМА

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Одделението за инспекциски надзор-Инспекторат при Општина Охрид заедно со службите на ЈП „Охридски комуналец” и СВР Охрид, денес започнаа координирана акција за отстранување на нелегално поставената урбана опрема пред угостителските објекти во Охрид.

Акцијата се спроведува врз основа на реализираните инспекциски контроли, со кои биле утврдени локациите и угостителските објекти, каде има поставување на маси, столови и друга опрема, без одобрение и надвор од Програмата за поставуавање на урбана опрема.

Ваквите акции и контроли на општинските инспекциски служби ќе продолжат во континуитет и нема да се толерираат угостителските објекти, кои поставуваат урбана опрема на јавни површини.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.