Федерер по десетти пат најдобар во Хале

Предлогот за нови министри в среда на собраниска седница
June 23, 2019
ЗАПОЧНА 24. ИЗДАНИЕ НА РЕГИОНАЛНИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ
June 23, 2019

Федерер по десетти пат најдобар во Хале

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер го победи белгискиот ривал Давид Гофин во финалето на турнирот во Хале со 7:6 (7:2) и 6:1. За ветеранот ова беше јубилеен 10.трофеј на овој АТП турнир во Германија.

Мечот траеше 1 час и 25 минути.

За Федерер воедно ова беше 102. титула во кариерата.

Наградниот фонд во Хaле изнесуваше 2.081.830 евра.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.