Младиот Бесир Алили стана европски шампион во борење

Предлогот за новите министри денеска патува до Собранието
June 23, 2019
Новите министри се Димковски, Нуредини, Исмаили и Милевски, а Заев и на местото на Тевдовски, привремено,и толку!
June 23, 2019

Младиот Бесир Алили стана европски шампион во борење

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Македонецот Бесир Алили стана европски шампион во борење во категоријата слободен стил до 48 килограми.

Алили во финалето на ЕП до 17 години славеше против Харутјун Ховханисјан од Ерменија, со резултат 7-6.

Алили е извонредно талентиран млад борач за кој се предвидува дека може да ја врати славата на македонското борење.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.