Шпанија демантира дека била против датум за почеток на преговори со Македонија

Ел Чека продолжува да објавува „бомби“ за ДУИ
June 21, 2019
Директорот на Институтот за јавно здравје „преспал“ долгови од над 650.000 евра
June 21, 2019

Шпанија демантира дека била против датум за почеток на преговори со Македонија

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Шпанската амбасада во Скопје ги демантира информациите дека заедно со уште шест земји-членки на Европската Унија била против одредувањето датум за отпочнување на преговори со Северна Македонија.
„Сметаме дека со соопштението на романското Претседателство на Советот на ЕУ се отфрлаат шпекулациите пласирани вчера од страна на еден опозиционен политичар од Северна Македонија според кои Шпанија наводно била против датумот за отпочнување на преговорите заедно со други шест земји членки. Шпанија ги препознава значителните заслуги на Република Северна Македонија, а особено Преспанскиот Договор кој претставува пример за регионот“, се наведува во соопштението од Амбасадата на Шпанија во Скопје.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.