Камчев: Не сум бил поканет за „Тортура“, да бев поканет ќе дојдев!

ДУПЛА КРУНА ЗА ОХРИЃАНИ
June 19, 2019
ВО ТЕК Е ПРЕРЕГИСТРАЦИЈА НА ПОСТОЕЧКИТЕ КАРТИЧКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА ВО СТАРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДОТ
June 20, 2019

Камчев: Не сум бил поканет за „Тортура“, да бев поканет ќе дојдев!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Орце Камчев тврди дека не бил уредно поканет за денешното рочиште во случајот „Тортура“, каде требаше да се појави во својство на сведо.

„Во врска со наводните тврдења пласирани денеска во медиумите, во кои се наведува дека сум бил уредно повикан, но не сум присуствувал како сведок на денешното рочиште за случајот „Тортура“ под полна морална и кривична одговорност Ве известувам дека до мене ниту лично ниту на кој било друг начин не е доставена покана за присуство на горенаведното рочиште.

Доколку бев уредно повикан и ја имав примено поканата нема причина поради која што не би се кавил во судот како сведок во случајот“, наведува Камчев во реакцијата.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.