Се запали локомотива на станицата Бујановац, прекинат сообраќајот на Коридорот 10

ДУПЛА КРУНА ЗА ОХРИЃАНИ
June 19, 2019

Се запали локомотива на станицата Бујановац, прекинат сообраќајот на Коридорот 10

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

На локомотивата на товарниот воз “Србија Карго” на железничката станица Бујановац избил пожар кој е локализиран. Во прекин е железничкиот сообраќај на делницата Бујановац–Прешево. И патничкиот сообраќај ода авто-патот од Прешево до Бујановац е пренасочен на магистралниот, поради чадот, јави телевизијата РТС.

Пожарот се случил околу 16.30 часот на железничката станица Бујановац, соопштија од “Инфраструктури на железницата на Србија”.
Гаснењето на пожарот траело подолго од два часа.

Локомотивата од товарниот воз “Србија Карго”, којшто превезувал контејнери, се запалила на влезниот сигнал во железничката станица Бујановац, а машиновозачот ја напуштил локомотивата пред да букне пожарот.

Пожарот моментно е локализиран, а на лице место се наоѓаат пожарникарски единици и вработени на железницa.

Повторно воспоставување на железничкиот сообраќај на овој дел на Коридорот 10 се очекува утре претпладне.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.