МАКЕДОНИЈА

October 21, 2019

„Истражувачките“ новинари нека се обратат во ОЈО и СВР Охрид,а не кај градоначалникот Георгиевски,за да обзнанат кој ги штити дивоградбите во Охрид!?

[…]
October 1, 2019

„КЕШ КОЛИЧКАТА“ ГО УНИШТИ СТРОГО ЗАШТИТЕНОТО ПОДРАЧЈЕ КАЈ СВЕТИ НАУМ,ОД НП„ГАЛИЧИЦА“ И ДРЖАВАТА МОЛК?!

[…]
September 30, 2019

Заев: Фактите и вистината се јасни, не е доволно само нашата страна да има волја за тоа треба и страната од Бугарија

[…]
September 30, 2019

Џолев: Осум од девет судии се изземени од случајот со организаторите на „27 април“

[…]
September 30, 2019

СО АМИН ОД ВЛАДАТА НА РСМ И НП „ГАЛИЧИЦА“ ДОЗВОЛЕНО СПЛАВОВСКО УРИНИРАЊЕ И ГЛУПИРАЊЕ ВО ИЗВОРИТЕ НА ЗАШТИТЕН ПОЈАС КАЈ СВЕТИ НАУМ?

[…]
September 24, 2019

Заев на прием кај Меланија и Доналд Трамп

[…]

СВЕТ

СПОРТ

July 14, 2019

Во спектакуларно финале Новак го освои Вимблдон, по петти пат

[…]
July 10, 2019

ОХРИЃАНИ ГИ СТАРТУВАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ВТОРАТА ЛИГА – ВИДЕО

[…]
July 9, 2019

Шкендија на гости го победи естонскиот шампион во квалификации за ЛШ

[…]
July 6, 2019

Ноле славеше победа со „Македонско девојче“ ВИДЕО

[…]
June 27, 2019

РАКОМЕТЕН КАМП „ КИРИЛ ЛАЗАРОВ 7“

[…]
June 23, 2019

Федерер по десетти пат најдобар во Хале

[…]
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Врховниот суд ја спаси поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска да не замине во затвор на 1 јули.

Бившата министерката требаше да почне да ја издржува затворската казна од 4 години, на која е осудена во случајот „Тенк“ на СЈО.

Меѓутоа, таа до Врховен поднесе барање за вонредно преиспитување на пресудата. Највисокиот суд не се произнесе за тоа, но одлучи Јанкулоска да остане на слобода додека да одлучи за нејзиното барање за вонредно преиспитување.

На ист начин, пред неколку години од затвор се спаси и поранешниот премиер Владо Бучковски. Врховен му го одложи одењето во затвор додека да се произнесе по однос на вонредното преиспитување, а потоа го врати предметот на повторно судење, кое сѐ уште не е завршено.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.