Поради отпорот на УБК, „Тврдина 2“ продолжува на 13 март
Last Updated on Јан 17 2017

Поради отпорот на УБК, „Тврдина 2“...

Второто подготвително рочиште за „Тврдина 2“ заврши по жестока расправија за класифицираните документи, кои според одбраната не...
СДСМ: Ќе се открие освен Камчев, колку тежи и фамилијата
Last Updated on Јан 17 2017

СДСМ: Ќе се открие освен Камчев,...

Со денешната информацијата во светскиот бизнис магазин „Форбс“, дека Орце Камчев, еден од најблиските бизнис партнери на Груевски и...
Медиумите отстранети од судницата за „Тврдина 2“
Last Updated on Јан 17 2017

Медиумите отстранети од судницата...

По барање на aдвокатот Никола Додoвски, судијката ги отстрани новинарите додека се чита дописот од Министерството за внатрешнир...
СЈО утре ќе направи втор обид да ја освои „Тврдината“ на УБК
Last Updated on Јан 16 2017

СЈО утре ќе направи втор обид да ја...

Во Основниот суд Скопје 1 утре треба да продолжи судскиот процес за случајот што го иницираше СЈО, познат како „Тврдина 2“, за...
Вељаноски: Груевски и Ахмети ќе најдат сили за формирање на Влада
Last Updated on Јан 15 2017

Вељаноски: Груевски и Ахмети ќе...

Трајко Вељаноски во интервјуто за Сител во вестите во 16 часот изрази убедување дека во наредниот период, согласно Уставот и законите,...

Колумни

There are no product matching selection!

  Следете не на

Слајд вести

Борба.мк - www.borba.mk

verusevski.jpg

Кривичниот совет се обрати до специјалната обвинителка Катица Јанева да достави дополнителни документи, односно патни исправи на Зоран Верушевски, како би можел да одлучи по однос на предлозите и доставеното мислење околу неговото пуштање од притвор и замена на мерката со куќен притвор.

-Република.jpg

На кој начин провладината„Република“ се стекнала со приходи од над 1,1 милион евра, и денеска праша СДСМ, истакнувајќи дека „Република” и останатите медиумски курири на уредникот Никола Груевски не кажуваат од каде им се милионите на нивните сметки. 

sdsm_logo.png

И “Радио слободна Македонија”, покрај “Курир” и “Република” е уште еден провладин медиум којшто молчи на каков начин се стекнува со високи, милионски приходи. Само овие три владини медиуми оствариле приходи од 3 милиони евра, за три години. Од каде им се милионските приходи на медиумите коишто ги уредува Никола Груевски, реагира СДСМ.

Среда, Јан 18 2017 comment
Has no article!
Среда, Јан 18 2017 comment
Has no article!
Недела, Јан 01 2017 0 comment
Турската полиција трага по

Турската полиција трага по напаѓачот, кој отвори оган во истанбулскиот ноќен клуб

Недела, Ное 27 2016 0 comment
ВИДЕО - Вечното Езерско дерби во

Во Охрд на стадионот Билјанини извори во рамките на Третата лига се одигра вечното

Среда, Јан 18 2017 comment
Has no article!

 reklama

reklama

reklama

There are no product matching selection!

ИМПРЕСУМ: Издавач: СОС Балкан Медиа -Охрид Ул. Димитар Влахов Б.Б - Претедател со неограничени овластувања Сашко Денесовски.  Kонтакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. , Уредува: редакциски колегиум, главен и одговорен уредник: Денесовски Сашко, спорт: Иван Арсеновски, контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Испратените текстови и фотографии не се враќаат. Информациите и фотографите на интернет порталот се авторизирани, и служат исклучиво за лично информирање. Забрането превземање без согласност на издавачот. Секое неовластено превземање и реемитување на вести подлежи на кривична одговорност согласно Кривичниот Законик на РМ. Правен застапник: Aдвокатска канцеларија Емил Балабан ул. Македонски Просветители бр.1 Охрид.